Administratie publica

Iată consilierii desemnaţi să se ocupe de unităţile de învăţământ din Câmpina

Consiliul Local Câmpina şi-a stabilit, la ultima şedinţă, reprezentanţii în consiliile de administraţie ale grădiniţelor, şcolilor şi liceelor din municipiu, precum şi în comisiile pentru evaluarea şi asigurarea calităţii din unităţile de învăţământ preuniversitar. După cum o să constataţi, nici un consilier PDL nu face parte din aceste structuri, posturile respective fiind împărţite între reprezentanţii PSD, PNL şi PP-DD. Sigur, nu putem spune că sunt posturi foarte importante, posturi cheie, dar nici nu putem să nu remarcăm faptul că nici măcar PDL nu şi-a permis, în mandatul trecut, când deţinea majoritatea în CL, să dea la o parte cu atâta uşurinţă consilierii celorlalte partide, aleşi tot de către cetăţeni.

Reprezentanţii CL în consiliile de administraţie de la unităţile de învăţământ:

Colegiul Naţional „Nicolae Grigorescu” – Luminiţa Dumitrescu şi Daniel Ioniţă

Colegiul Tehnic „Constantin Istrati”- Rodica Papuc, Viorica Stănică şi Horaţiu Zăgan

Colegiul Tehnic Forestier – Mihaela Neagu Petrovici, Adrian Piţigoi şi Florin Frăţilă

Grupul Şcolar Energetic – Gheorghe Tudor, Mihai Tifigiu şi Călin Tiu

Grupul Şcolar Construcţii de Maşini – Ion Dragomir, Rodica Papuc şi Adrian Piţigoi

Şcoala „Ion Câmpineanu” – Mihaela Neagu Petrovici şi Luminiţa Dumitrescu

Şcoala Centrală – Mihai Tifigiu şi Florin Frăţilă

Şcoala „B.P. Hasdeu” – Luminiţa Dumitrescu şi Gheorghe Tudor

Şcoala „Alexandru Ioan Cuza” – Rodica Papuc şi Viorica Stănică

Grădiniţa cu program prelungit nr.8 – Rodica Papuc

Grădiniţa cu program prelungit nr.9 – Gheorghe Tudor

Grădiniţa cu program prelungit şi normal „Iulia Hasdeu” – Ion Dragomir

Reprezentanţii CL în comisiile pentru evaluarea şi asigurarea calităţii din unităţile de învăţământ preuniversitar:

Colegiul Naţional „Nicolae Grigorescu” – Viorica Stănică

Colegiul Tehnic „Constantin Istrati” – Gheorghe Tudor

Colegiul Tehnic Forestier – Daniel Ioniţă

Grupul Şcolar Energetic – Mihaela Neagu Petrovici

Grupul Şcolar Construcţii de Maşini – Florin Frăţilă

Şcoala „Ion Câmpineanu” – Călin Tiu

Şcoala Centrală – Adrian Piţigoi

Şcoala „B.P. Hasdeu” – Rodica Papuc

Şcoala „Alexandru Ioan Cuza” – Horaţiu Zăgan

Grădiniţa cu program prelungit nr.8 – Florin Frăţilă

Grădiniţa cu program prelungit nr.9 – Mihai Tifigiu

Grădiniţa cu program prelungit şi normal „Iulia Hasdeu” – Gheorghe Tudor

2 Comments

  1. ianis says:

    Bafta multa PNL !!!

  2. bafta,un membru ppdd…

Leave A Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *