Olimpicii Câmpinei, profesorii lor şi sportivii cu rezultate deosebite au fost premiaţi de administraţia locală

Categorie: Eveniment 16 septembrie 2012

Premianti 1 Olimpicii Câmpinei, profesorii lor şi sportivii cu rezultate deosebite au fost premiaţi de administraţia localăCa în fiecare an, în cadrul Festivalului “Serbările Toamnei”, a avut loc şi premierea olimpicilor şi a sportivilor cu rezultate deosebite la competiţii naţionale şi internaţionale. Copiii şi câţiva dintre profesorii lor au primit diplome şi premii în bani, în valoare totală de aproximativ 15.000 lei, din partea reprezentanţilor administraţiei locale. Primarul Horia Tiseanu şi preşedintele Comisiei de Cultură a CL, Florin Frăţilă, au fost cei care au înmânat premiile, iar alături de ei s-au aflat viceprimarul Ion Dragomir şi mai mulţi consilieri locali.
Iată-i pe olimpicii Câmpinei şi pe sportivii merituoşi, cărora le transmitem şi noi felicitările de rigoare şi succes în continuare: Premianti 4 Olimpicii Câmpinei, profesorii lor şi sportivii cu rezultate deosebite au fost premiaţi de administraţia locală
- Ionuţ Cosmin Covrig – Colegiul Naţional “Nicolae Grigorescu”, menţiune la Olimpiada internaţională de Limbă, Literatură şi Spiritualitate Românească
- Miruna Bara – Colegiul Naţional “Nicolae Grigorescu”, premiul I la Olimpiada naţională de Limba engleză
- Remus Năstase – Colegiul Naţional “Nicolae Grigorescu”, menţiune la Olimpiada naţională de Geografie
- Alexandra Tănase – Colegiul Naţional “Nicolae Grigorescu”, menţiune la Olimpiada naţională de Limba franceză
- Ioana Uliliuc – Colegiul Naţional “Nicolae Grigorescu”, menţiune la Olimpiada naţională de Matematică
- Adela Raţ – Colegiul Naţional “Nicolae Grigorescu”, menţiune la Olimpiada naţională de Matematică
- Vlad Moldoveanu – Şcoala Centrală, locul al II-lea la Olimpiada naţională de Fizică
- Andrei Lukacs – Şcoala Centrală, premiu special la Olimpiada naţională de Limba română
- Daniela Crăciunoiu – Colegiul Tehnic Forestier, menţiune la Olimpiada naţională de Matematică – şcoli tehnice
- Bianca Tudor – Colegiul Tehnic Forestier, premiu special la Olimpiada tehnică interdisciplinară

Profesorii premiaţi alături de elevii lor:
- Oana Merca – de la Colegiul Naţional “Nicolae Grigorescu”
- Dana Ştefan – de la Colegiul Naţional “Nicolae Grigorescu”
- Adriana Frâncu – de la Colegiul Naţional “Nicolae Grigorescu”
- Mihai Alecu – de la Colegiul Naţional “Nicolae Grigorescu”
- Nataly Coman – de la Colegiul Naţional “Nicolae Grigorescu”
- Sânziana Dumitran – de la Colegiul Naţional “Nicolae Grigorescu”
- Monica Nistorescu – de la Şcoala Centrală
- Laura Popa – de la Şcoala Centrală
- Elena Necula – de la Colegiul Tehnic Forestier
- Daniela Şovăială – de la Colegiul Tehnic Forestier
Premianti 3 Olimpicii Câmpinei, profesorii lor şi sportivii cu rezultate deosebite au fost premiaţi de administraţia locală
Premianti 2 Olimpicii Câmpinei, profesorii lor şi sportivii cu rezultate deosebite au fost premiaţi de administraţia locală
Sportivii premiaţi:
- Ştefan Buzaş – Colegiul Tehnic “Constantin Istrati”, vicecampion naţional la ciclism
- Robert Barbu – Colegiul Tehnic “Constantin Istrati”, vicecampion mondial la lupte universale
- Ioana Maghiar – Grupul Şcolar Energetic, Olimpiada naţională a sportului şcolar, tenis de masă
- Costin Bădiceanu – CS AIKO, karate, locul I la Campionatul Naţional, locul al II-lea la Campionatul European, locul al III-lea în Cupa României
- Sergiu Niţu – CS AIKO, karate, locul I la Campionatul Naţional şi locul I în Cupa României
- Mihai Anghel – CS AIKO, karate, locul al III-lea la Campionatul Naţional şi locul I în Cupa României
- Antonio Chiriac – CS AIKO, karate, locul al II-lea la Campionatul European şi locul al III-lea în Cupa României
- Andrei Ghiţeanu – CS AIKO, karate, locul al II-lea la Campionatul European şi locul I în Cupa României
- Theodora Tătaru – CS AIKO, karate, locul I la Campionatul Naţional şi locul I la Campionatul European
- Alexandra Anghel – CS AIKO, karate, locul I la Campionatul Naţional şi locul I în Cupa României
- Alexandra Sandu – CS AIKO, karate, locul al II-lea la Campionatul Naţional şi locul I în Cupa României
- Ana Iulia Oprescu – CS Sport Horse, echitaţie – sărituri peste obstacole, locul al II-lea la Campionatul Naţional
- Daniel Motoroiu – Radioclubul municipal, radioamatorism, locul al III-lea la Campionatul naţional de fonie juniori
- Alexandru Albulescu – CS Şcolar “CI Istrati”, atletism, Campionatul naţional – locul al II-lea la aruncarea discului şi locul al III-lea la aruncarea greutăţii
- Ionuţ Iorga – CS Şcolar “CI Istrati”, atletism, Campionatul naţional – locul al II-lea la aruncarea suliţei
- Monica Badea – CS Şcolar “CI Istrati”, atletism, Campionatul naţional – locul al III-lea la aruncarea suliţei
- Florin Burcea – CS Şcolar “CI Istrati”, atletism, Campionatul naţional – locul al II-lea la 400 m
- Silviu Marin – CS Şcolar “CI Istrati”, atletism, Campionatul naţional – locul al III-lea la octatlon şi locul al III-lea la hexatlon
- Vanesa Manasia – CS Şcolar “CI Istrati”, atletism, Campionatul naţional – locul al II-lea la triatlon

un comentariu to “Olimpicii Câmpinei, profesorii lor şi sportivii cu rezultate deosebite au fost premiaţi de administraţia locală”


  1. Dico Emil spune:

    Excelent!
    Intr-o tara facuta praf economic si fara viitor, o briza de aer proaspat.

    Iar faptul ca ati si detaliat, jos palaria :)

    RăspundeRăspunde


Comenteaza !


  • You Avatar
  • PUBLICITATE

    Medimfarm mica

    Nou

    Infinity Fashion

  • Comentarii recente

  • Categorii

  • Arhivă

  • Abonare la ştiri

    Introduceti adresa de email:


    RSS Feed
    ŞTIRI
    campinaph.ro
  • SPORT CÂMPINA

  • PUBLICITATE

    image description

    Servicii vidanjare

    Neptun

  • PUBLICITATE

    Reclama-centrale-2x-GIF