Electoral

George Severin şi Virgil Guran au închis colegiile 1 Senat şi 2 Deputaţi

Candidatul USL în Colegiul 1 Senat, George Severin, obţine cel de-al doilea mandat de senator. Deşi numărătoarea voturilor nu s-a încheiat în toate localităţile colegiului, Severin conduce detaşat cu 55%, închizând astfel colegiul. Şi candidatul USL în Colegiul 2 Deputaţi, Virgil Guran a închis colegiul. După numărarea voturilor în 40 din cele 52 secţii de vot ale colegiului, Guran conduce cu 54%, în timp ce contracandidaţii lui au 29% – Alexandru Anghel (ARD), respectiv 11% – Marcel Nica (PPDD).

39 Comments

 1. Cristina Mihai says:

  Este o veste foarte buna…Acum vrem ca taticu Florin Anghel sa raspunda pentru toate ilegalitatile pe care le-a comis.Iata ca si campinenii nu au mai crezut minciunile familiei Anghel.

 2. necunoscut says:

  Ce-ti spuneam despre sondaj ???

  Am trait sa-o vad si p-asta, Guran deputat

 3. Victorie USL! says:

  Doliu la fibec! Asteptam cu drag inchiderea acestui site de …!

 4. Mihai Manea Guran says:

  V I C T O R I E … S-a facut DREPTATE!!!

 5. alex says:

  In sfarsit s-a facut dreptate si s-a vazut cine e mai bun.

 6. admin says:

  Ceea ce asteptati „cu drag” nu se va intampla. Dar nu va opreste nimeni sa faceti un site mai bun. Si nici nu va obliga nimeni sa intrati pe acest site. 🙂

 7. Ciprian Murariu says:

  Felicitari USL pentru modul in care a stiut sa lupte in aceasta campanie si pentru rezultatul exceptional! Cred ca sunt in asentimentul colegilor mei de la USL atunci cand spun ca nu vom promova sau accepta niciodata atitudini de genul celor afisate de „Victorie USL”. Victoria USL in alegeri reprezinta exact opusul acestui tip de atitudine, anume revenirea la un trend de normalitate si respect in viata publica!

 8. elvisarghir says:

  Desi l-am sustinut pe Alexandru totusi il felicit pe Virgil si ii urez sa aiba un mandat plin de impliniri in folosul colegiului nostru !
  Deasemeni observ ca apartenenta la USL l-a favorizat deoarece votul dat de intreaga tara a fost un vot politic. Sper ca in perioada urmatoare sa avem cu totii parte de reconciliere, intelegere si o viata mai buna .

 9. Marinescu Iustin says:

  Abia astept sa vad ce se va intampla, daca vom avea locuri de munca, iar benzina de la OMV-ul din oras nu va mai fi cea mai scumpa de pe Valea Prahovei.

 10. departeDeToate says:

  🙂 Benzinaria OMV apartine (sau apartinea, ultima data cand m-am interesat) sotiei lui Gh. Severin… deci slabe sanse pt o benzina mai ieftina.

  In alta ordine de idei, parerea mea e ca s-a ales raul mai bun. Deci campinenii mai au inca un pic de discernamant.

  Cu adevarat trist este ca, intr-un oras care se mandrea cu titulatura de „orasul intelectualilor”, nu mai exista niciun fel de optiune viabila. Au ajuns sa candideze doar limitati, frustrati si copilasi fara nicio realizare. Singurul domeniu in care nu sunt limitati este cel financiar….

  Pastrati-va speranta, vor veni vremuri mai bune.

 11. Tatulici Ion says:

  A fost un vot politic,anti Basescu,cel care ne-a umilit si injosit ani de zile.
  Partial s-a facut dreptate.Acum asteptarile noastre sunt foarte mari,nu ne asteptam la minuni,dar vrem sa vedem totusi lucruri concrete…Sincere felicitari tuturor celor care au votat impotriva minciunilor familiei Anghel.

 12. gaby says:

  cea mai mare hotie…………..personal vam vazut umbland si dand mici daruri pentru vot………….rusine mare usl egal hotie ard egal hotie pp-dd egal hotie nu tin cu nici-un partid dar din toate cele trei mentionate pot sa-mi dau si eu seama care din ele sunt taticul hotiilor………..rusine si pacat de orasul campina…………..

 13. Mariana Stan says:

  Il felicit sincer pe d-l Severin pentru victorie, o merita! Imi pare aru sa o spun dar desi am votat usl pe mine d-l Guran nu ma reprezinta. Puteti sa spuneti ce vreti toti cei care scrieti aici dar sunt fata unui om care a lucrat la Pasadena, stiu foarte bine povestea si multa lume stie cum a fost…..

 14. Mihai says:

  Gata cu alegerile de acum ne ocupam de voi dragilor de la campinaph, va fi o placere sa va aranjez!!!

 15. florin says:

  Sincere felicitari ,un om de valoare cu valoare,multa bafta in viitorul mandat

 16. celini says:

  felicitari si speram ca in campina or sa ajunga investitile adevarate,nu ca pana acum cand totul a fost cam mort.s-a iesit in vara si s-a spus ca in campina se va construii LIDL,unde s-a deschis? mdea a fost doar o minciuna electorala 🙂

 17. stanescu says:

  Mai face acum parcul fotovoltaic DL Anghel-energie mai ieftina ptr CAMPINA?

 18. ady says:

  Pai la calitatea oamenilor din Campina nici nu este de mirare.O sa vada ei ce o sa faca aceste personaje si cat o sa fure mai departe.Cell putin Anghel a facut destule dar cine poate zice ce a facut Guran si Severin .S-au plimbat de la partid la partid au furat cat au putut.Campina isi merita soarta.

 19. gogoo says:

  Unde sunt exit-polurile de duminica seara privind alegerile din zona Campina? 44%–la 44% S-a incercat o ultima diversiune marca inregistrata!

 20. Andrei Popa says:

  Mda. Se pare ca votul cumparat conteaza mai mult decat o campanie intreaba. Sa vedem dupa cateva luni daca Ponta nu va avea soarta lui Boc.

 21. Valy says:

  Eu cred ca nimeni nu a votat omul, cei ce au votat au votat contra lui Basescu. Dar s-a nu uitam ca in 7 luni de guvernare USL totul s-a scumpit in tara( ex.carnea de a 14 lei la 18 lei spata de porc, nu mai spun carnea de vita…) Dar probabil in loc de apa Talea va curge lapte si in loc de benzina OMV Campina va curge miere. Felicitari ptr.masina timpului propietate USL ca ne-am intors cu 22 de ani in urma si tot cu FSN-ul,iar cel mai probabil pe 25 Decembrie vor mai impusca pe cineva dupa amenintarile liderilor USL de aseara.

  Doresc tot binele tuturor romanilor si de acum putem dormi linistiti.

 22. jenica says:

  Felicitari !!!
  Sa vedem peste doi – trei ani la ce partid se muta d-l Severin si pe cine mai acuza de viata grea a romanilor.Ca 4 ani de senator nu a facut nimic pentru campineni si nici atat pentru restul localitatilor din colegiul 1.

 23. necunoscut says:

  Va mira rezultautl, nu ar trebuii, de astazi o sa avem numai lapte si miere pe strazile din Campina, benzina gratis la OMV oferita de familia Severin, apa gratis de la Talea prin bunavointa domnului Guran.
  Daca Andi care cara steagul la morti candida la Senat si Papi la camera din partea USL, va asigur ca ar fi inchis colegiile

  PS. Era sa uit, pastrati-va nick-urile cand veti comenta pe aici peste doi ani, sa pot rade de voi cand veti injura USL-ul si pe cei 2 fericiti castigatori

 24. amelia says:

  greseala a fost a celor de la pdl ca s-au ascuns dupa inima,oamenii nu au stiut cine sunt;daca PDL ,cel putin in Campina isi pastra insemnele,rezultatele ar fi fost poate altele,oricat de mult s-a cumparat votul;daca votul nu ar fi fost „viciat”niste oameni care nu l-au vrut pe Guran primar nu l-ar fi votat acum sa iasa deputat.
  Din pacate in Romania totul este de vanzare,inclusiv votul,Romania nu mai are nici o sansa sa intre in randul tarilor „civilizate”;cat mai suntem inca membrii UE,sfatuiesc tinerii,pe cei cu minte,sa emigreze.Eu asa voi face,oricat de mult ma doare ca trebuie sa-mi parasesc tara;sa ramana Guran si Bita Severin ,sa nu mai aiba de la cine fura.

 25. elvisarghir says:

  Cred ca este bine sa incercam o reconciliere intre noi campinenii, deoarece in ultimii ani aceasta incrancenare de pe scena politica ne-a facut destul rau. Sunt de acord ca nici cei care au pierdut aceste alegeri si nici cei care le-au castigat nu sunt cei mai perfecti reprezentanti ai nostrii dar cel putin in cazul domnului Severin cred ca putem vorbi despre o experienta in activitatea de senator, care pusa alaturi de bunele intentii ale lui Virgil Guran pot fi de folos orasului nostru . Viata trebuie sa mearga inainte si cred ca ar fi util ca noi sa ajutam cu ideile noastre pe cei doi .

 26. Theo says:

  nimeni n*o sa*i mai opreasca acum sa plateasca polite da’ stim noi arma cu e razbunarea

 27. marian says:

  Amelia chiar te rugam sa emigrezi deoarece atitudini ca a ta au distrus tara!!!

 28. Cristina Mihai says:

  amelia,
  Unde sa plecati stimata doamna,stati la Anghel la firma,ca e cald si bine.
  Afara munca este serioasa,legea este lege.De exemplu la nemti daca te prinde politia ca dormi in gara,te scoate afara.Personal,citindu-va postarile,
  nu cred ca faceti fata…Nu vedeti aici,in Romania,ce bine este!!Eba baga date pe calculator la Luxten si ia 8.000 euro/luna…

 29. departeDeToate says:

  E regretabil ca a fost ales Guran, dar m-ar fi durut mana sa pun stampila pe Anghel Jr.

 30. Docki says:

  Nu mai merg la vot in viata mea! Daca am ajuns sa ne reprezinte Guran – un condamnat, care a trecut pe la Voila si care acum sta in vila si se plimba cu ditamai BMW-ul cu un salariu minim pe economie, atunci inseamna ca nu mai e nimic de facut: emigram in Congo! Rusine Campina, rusine campinenilor!

 31. Georgiana says:

  S-a facut DREPTATE! Jos ANGHEL …ARDeeeee uite cum ARdeeeee :))

 32. amelia says:

  Cristina Mihai,te sfatuiesc sa nu mai bei apaTalea luata de Guran de la izvoare din Valea Doftanei,deoarece datorita continutului mare de nitriti,mormoloci si alte resturi …, TAMPESTE!Esti exemplul cel mai elocvent.

 33. Robert says:

  Campina nu e mai mult decat o gloata de prosti, din pacate acest lucru a devenit evident… Iar ca prostia sa fie incununata, e musai sa apara si un strop de invidie. Felicitari Guran Virgil, totusi e o realizare sa minti in halul asta si sa fii crezut de atatea mii de circari care pun fericiti stampila pe tine. La mai mare!

 34. Cristina Mihai says:

  Eu am votat cu USLul,am intrebat si alti tineri de ce au votat cu USLul…
  Mi-am spus ca l-au preferat pe Guran,pentru ca a facut ceva,a facut contrabanda,a scapat de puscarie…Pe cand AS Anghel spuneau ei,nu a facut nimic,doar a plimbat cam multe fete pe bulevard…Sa fie doar invidia,
  sau realitatea?

 35. Hai Romania says:

  Subscriu la parerea ta, Robert. Au decis pentru noi tiganii, betivii si oamenii cumparati. Acum sa vedem cum se scot basma curata acesti oameni de la USL, pentru ca au promis totul si vor da nimic.

 36. Valy says:

  Nu stiu daca intelegeti,dar nu-i mai felicitati atat pe USL-isti ca nu e meritul lor la alegeri, meritul e tot al lui Base.
  Apropos…Stiti ca guvernul (Ponta) a declarat de azi ca taxele si impozitele se maresc cu minim16%? BRAVO,acum spun eu felicitari celor ce au votat in masa dar… fara ratiune. MARE PACAT.

 37. Cristina Mihai says:

  Vad ca sustinatorii familiei Anghel nu inteleg,si au inceput sa jigneasca…
  Nu draga Robert,Campina nu este plina de oameni prosti,ci de oameni care s-au saturat de minciunile familiei Anghel.
  Florin Anghel a facut mult rau orasului,ziua mintea,noaptea isi mai insusea un teren,un bun public al comunitatii.El are de raspuns la mai multe intrebari cu iz penal…Ales deputat in 2008,Florin Anghel il intreba zilnic pe blog pe Adrian Nastase despre oua…Florin Anghel ar fi trebuit sa faca o vizita la Cornu si sa-i intrebe pe corneni ce parere au despre Adrian Nastase…Este Florin Anghel un bun om de afaceri?Foarte bine sa se ocupe de afacerile sale,dar eu cred ca Anghel nu poate face nimic fara sa sifoneze banul public.Mai sunt si niste datorii de achitat la stat,in fine nu-l plang eu pe Anghel,institutiile statului isi vor spune parerea despre corectitudinea afacerilor sale…

 38. amelia says:

  Repet,consumul excesiv de apa Talea dauneaza grav sanatatii…..mintale!

 39. Alex Geana says:

  FOARTE IMPORTANT:Angajatii Apa Talea fura apa de la izvoarele din CAMPINA si imprejurimi:V-Doftanei,Breaza,Poiana-Campina si o eticheteaza de Comarnic,de Talea

Leave A Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *