CL Câmpina şi-a stabilit reprezentanţii în consiliile de administraţie de la unităţile de învăţământ

Categorie: Administratie publica 2 septembrie 2015

Elevi CL Câmpina şi a stabilit reprezentanţii în consiliile de administraţie de la unităţile de învăţământCa de fiecare dată, înainte de începerea unui nou an şcolar, Consiliul Local Câmpina îşi desemnează reprezentanţii în consiliile de administraţie ale grădiniţelor, şcolilor şi liceelor din municipiu, precum şi în comisiile pentru evaluarea şi asigurarea calităţii din unităţile de învăţământ preuniversitar. Asta se întâmplă, după cum spuneam, în fiecare an. Şi tot în fiecare an, la nivelul Consiliului Local, se vorbeşte despre colaborarea deficitară dintre conducerile unor unităţi de învăţământ şi consilierii locali care fac parte din consiliile de administraţie. “O singură dată am fost anunţată şi chemată să particip la şedinţa Consiliului de Administraţie, pe tot parcursul anului şcolar trecut. În aceste condiţii, eu nu doresc să fac figuraţie şi de aceea nu mai vreau sa fac parte din CA”, a afirmat consilierul Elena Albu, care a reprezentat Consiliul Local în Consiliul de Administraţie de la Colegiul Naţional “Nicolae Grigorescu” în anul şcolar trecut. Anul acesta, locul său va fi luat de Mihaela Neagu Petrovici.
Iată consilierii desemnaţi să se ocupe de unităţile de învăţământ din Câmpina în anul şcolar 2015-2016:

Reprezentanţii CL în consiliile de administraţie de la unităţile de învăţământ:

Colegiul Naţional „Nicolae Grigorescu” – Mihaela Neagu Petrovici, Marian Dulă şi Daniel Ioniţă

Colegiul Tehnic „Constantin Istrati”- Rodica Papuc, Viorica Stănică şi Horaţiu Zăgan

Colegiul Tehnic Forestier – Mihaela Neagu Petrovici, Adrian Piţigoi şi Florin Frăţilă

Liceul Tehnologic Energetic – Monica Clinciu, Enache Dragomir, Mihai Tifigiu

Liceul Tehnologic Mecanic – Tudor Gheorghe, Rodica Papuc şi Adrian Piţigoi

Şcoala „Ion Câmpineanu” – Mihaela Neagu Petrovici şi Luminiţa Dumitrescu

Şcoala Centrală – Mihai Tifigiu şi Florin Frăţilă

Şcoala „B.P. Hasdeu” – Luminiţa Dumitrescu şi Viorel Bondoc

Şcoala „Alexandru Ioan Cuza” – Gena Preda şi Viorica Stănică

Grădiniţa cu program prelungit nr.9 – Viorel Bondoc

Grădiniţa cu program prelungit şi normal „Iulia Hasdeu” – Tudor Gheorghe

Clubul Copiilor – Viorel Bondoc

Reprezentanţii CL în comisiile pentru evaluarea şi asigurarea calităţii din unităţile de învăţământ preuniversitar:

Colegiul Naţional „Nicolae Grigorescu” – Viorica Stănică

Colegiul Tehnic „Constantin Istrati” – Daniel Ioniţă

Colegiul Tehnic Forestier – Elena Albu

Liceul Tehnologic Energetic – Mihaela Neagu Petrovici

Liceul Tehnologic Mecanic – Florin Frăţilă

Şcoala „Ion Câmpineanu” – Enache Dragomir

Şcoala Centrală – Adrian Piţigoi

Şcoala „B.P. Hasdeu” – Rodica Papuc

Şcoala „Alexandru Ioan Cuza” – Horaţiu Zăgan

Grădiniţa cu program prelungit nr.9 – Mihai Tifigiu

Grădiniţa cu program prelungit şi normal „Iulia Hasdeu” – Gheorghe Tudor

Comenteaza !


  • You Avatar
  • SPORT CÂMPINA

  • PUBLICITATE

    Servicii vidanjare

    3

    YOYO CampinaPH

    Neptun

  • PUBLICITATE

    Libell 1

    1

    Reclama-centrale-2x-GIF

  • PUBLICITATE

    Reclama mica 1

  • PUBLICITATE

    Anunt spatii

    Prevo distribution nou