SC Cameron Câmpina angajează OPERATOR CNC strunjire, frezare, polizare

Categorie: Publicitate 14 iunie 2017

Candidatul ideal:
- Absolvent de școală profesională – de preferat în domeniu tehnic;
- Calificare în meseria de prelucrator prin așchiere / mecanic;
- Minim un an experiență de operator CNC pentru operații de strunjire, frezare, polizare;
- Experiență de lucru mașina CNC strung sau centru de prelucrare (frezare și găurire) piese metalice;
- Cunoștințe în legatură cu instrumentele de măsurare;
- Cunoștințe de desen tehnic;
- Abilități de lucru cu PC;
- Abilități de comunicare și lucru în echipă.

Descrierea jobului – OPERAREA MAŞINILOR CU COMANDĂ NUMERICĂ:

·         Pregăteşte maşina, sculele, dispozitivele, verificatoarele pentru operaţia ce urmează a fi executată;
·         Verifică dimensional semifabricatul în concordanţă cu planul de operaţie;
·         Transferă programul de pe server şi asigură rularea sa pe maşină, conform fişei de însoţire şi specificaţiilor tehnice;
·         Măsoară şi verifică piesele folosind instrumentele de masură, în acord cu specificaţiile tehnice şi instrucţiunile de lucru;
·         Întreţine şi curăţă periodic maşina;
·         Anunţă supervizorul în cazul identificării unor probleme tehnice la funcţionarea maşinii;
·         Încarcă şi manevrează componentele cu ajutorul echipamentelor de ridicare în condiţii de siguranţă;
·         Asigură trasabilitatea informaţiilor prin completarea fişei de însoţire;
·         Urmăreşte ca toate produsele obţinute în proces să respecte condiţiile de calitate şi condiţiile tehnice.

Persoanele interesate pot trimite CV la adresa de e-mail: spuschila@cameron.slb.com. Detalii la telefon 0731.220.321.

Comenteaza !

  • You Avatar
  • SPORT CÂMPINA

  • PUBLICITATE

    Servicii vidanjare

    3

    YOYO CampinaPH

    Neptun

    Libell 1

    1

    Reclama-centrale-2x-GIF

    Reclama mica 1

    Anunt spatii

    Prevo distribution nou